Топ новини

До переліку проблем гарячого водопостачання, з негативним впливом як на вартість транспортування, так і на надійність мереж ГВП, слід віднести притаманну сталевим трубопроводам гарячого водопостачання корозію, відкладання карбонатних осадів на внутрішній поверхні труб, що погіршує якість води, а зменшення внутрішнього діаметра труб із за відкладень призводить до підвищення тиску в мережі, надлишковим енергозатратам насосного обладнання, та, враховуючи вік і стан мереж, до частих аварій і затрат на їх ліквідацію. Заміна пошкоджених труб на емальовані чи оцинковані не вирішує проблему: висока ціна і низька якість цинкового й емалевого покриттів, до тепер невирішеною залишається проблема захисту внутрішніх поверхонь зварних з’єднань.

В той самий час і багаторічний європейський досвід і вже на сьогодні значний вітчизняний стверджують – використання полімерних труб в зовнішніх системах гарячого водопостачання – основний засіб вирішення «наболілих» проблем.

Оптимальним вирішенням проблем пов’язаних зі сталевими трубопроводами ГВП є використання в якості провідної труби виготовленої з матеріалу РЕ-RТ (поліетилен підвищеної термостійкості -Polyethylene of Raised Temperature Resistance). Корпорація “Енергоресурс-інвест” (Львів) у 2007 році першою в Україні та СНД освоїла виробництво попередньо ізольованих пінополіуретаном труб і елементів для мереж гарячого водопостачання з поліетилену підвищеної термостійкості – PE-RT. Такі труби придатні до зварювання на традиційному обладнанні для термопластів. Випробування труб і фасонних виробів з РЕ-RT на стійкість до дії внутрішнього тиску, проведені в незалежних лабораторіях при t =95°C протягом 165 і 1000 год довели, що за температури 70°C та тиску до 0,8 МПа такі вироби можуть експлуатуватись понад 30 років.

 

Переваги попередньоізольованих труб виробництва Корпорації «Енергоресурс-інвест» з провідною трубою з термостійкого поліетилену РЕ-RT:

  1. Зварювання ПІТ з провідною трубою з термостійкого поліетилену РЕ-RT в розтруб і в стик забезпечує цілісне і нероз’ємне з’єднання.
  2. Провідна труба з РЕ-RT за рахунок використання фасонних елементів має більшу маневровість при прокладанні і не потребує компенсаційних елементів.
  3. Використання циклопентанової ППУ системи при виготовленні наших труб забезпечує найвищі теплоізоляційні характеристики протягом усього терміну експлуатації (lпоч.=0,027Вт/м К, lчерез 30 років=0,030Вт/м К), на відміну від ППУ водного спінення, що дає значну економію палива і зберігає довкілля від шкідливих викидів.
  4. Корпорація «Енергоресурс-інвест» виготовляє попередньоізольовані труби з провідною трубою з термостійкого поліетилену РЕ-RT типорозмірами від 25/90 мм до 225/400 мм і це не межа, оскільки технічних перешкод для виготовлення труб РЕ-RT більшого діаметра не існує.

Як показує практика, в мережах гарячого водопостачання, заміна сталевих труб відбувається кожні 7–10 років, у зв’язку з причинами наведеними вище. Температура гарячої води, згідно з нормативними показниками, не перевищує 700С, при тиску в розподільчих мережах до восьми бар. За таких умов використання попередньоізольованих труб для мереж гарячого водопостачання з провідною трубою з PE-RT дасть економію коштів не тільки за рахунок зменшення затрат на монтування, але і довготривалої експлуатації (не менше 30 років). Вищенаведені переваги підтверджуються позитивною динамікою виробництва таких труб Корпорацією та схвальними відгуками фахівців підприємств теплокомуненерго та будівельних організацій.